Quantcast
Channel: a little make up obsessed
Viewing all articles
Browse latest Browse all 781

Čišćenje lica

$
0
0
Jedan od najvažnijih koraka u njezi lica je svakako čišćenje. Mislim da sve znamo kako nije dobro leći u krevet našminkana, kako koža ne diše, pore se čepe, itd. Isto tako, kožu treba očistiti i ujutro, od masnoća. Mnogi se ujutro samo umiju ili prebrišu lice samo tonikom, no to nije dovoljno jer masnoću na koži neće odstraniti ni voda niti tonik nego sredstva koja tope masnoće. Ta sredstva su mlijeka za čišćenje, pjene, gelovi i micelarne otopine, pa će one biti tema današnjeg posta. Više ću se okrenuti na stranu skidanja make up-a nego na jutarnje čišćenje :)



Osim što je lice važno dobro čistiti da se pore ne bi čepile, važno ga je čistiti da bi i hranjive tvari iz krema i seruma koje koristite dublje prodirale u kožu jer uzalud vam i najkvalitetnija krema ako ne može prodrijeti kroz sloj nečistoće.

Što se tiče nekih higijenskih savjeta, prije uopće čišćenja lica, važno je dobro oprati ruke i preporučam često mijenjanje ručnika koji koristite za lice.

Mlijeko za čišćenje

Mlijeka za čišćenje su klasici i mislim samim time najrasprostranjeniji način čišćenja lica. Ova metoda čišćenja lica se naročito preporuča suhoj i normalnoj koži, no i ja, mješovita, ali sklona dehidraciji često koristim ovakve proizvode, posebno zimi. Mana ove metode jest ta da nakon toga ipak trebate koristiti vodu da biste se umile, a voda, posebno ova moja, tvrda zagrebačka isušuje. Još jedna mana ove metode jest ta da ćete vrlo vjerojatno trebati imati poseban proizvod za skidanje maskare jer većina mlijeka neće idealno skinuti okoloočni make up.



izvor

Moje preporuke: Earth Science A-D-E Creamy Cleanser (recenzija), Olival mlijeko za čišćenje lica s uljem smilja, Garnier Essentials mlijeko za čišćenje lica (zeleno)

Pjene za čišćenje

Osobno jako volim pjene i one su mi možda jedna od najdražih metoda skidanja make up-a jer je to brza metoda, a opet, temeljita. Kod pjena je problem taj što često znaju biti isušujuće, a ako nisu isušujuće, nekad znaju ne odstranjivati nečistoće dovoljno dobro. Moja HG pjena je Caudalie Fleur De Vigne Instant pjenušavi čistač koja me ne isušuje nimalo, a super skida make up, pa čak i onaj nevodootporni okoloočni. Pjena koju planiram probati čim potrošim sve (ili barem većinu umivalica) je Apivita. Ukoliko tražite pjenu samo za jutarnje čišćenje lica, bit će vam dobra i Nivea Soothing Cleansing Mousse (rozo pakiranje) jer ne isušuje, međutim ne skida make up dovoljno temeljito. Pjena za koju vam svakako preporučam da ju preskočite je Himalaya Herbals Purifying Neem Foaming Face Wash za normalnu/masnu kožu koja me isušila kao ništa prije toga. Da ne duljim, cijelu priču imate u ovom postu.



izvor

Preporuke: Caudalie Fleur De Vigne Instant pjenušavi čistač (recenzija), Nivea Soothing Cleansing Mousse rozo pakiranje (recenzija) - ukoliko ju nećete koristiti za skidanje make up-a

Gelovi za čišćenje

Gelovi za čišćenje su za mene diskutabilna kategorija jer mi je tu najteže naći proizvod koji me neće isušivati. Da, ja jesam sklona dehidraciji, ali ako mene neki proizvodi isušuju, mogu misliti što tek rade normalnoj ili suhoj koži. Ako ove proizvode koristite za skidanje šminke, vjerojatno će vam trebati i neki drugi proizvod za skidanje šminke s očiju. Meni to nije problem jer šminku s očiju obavezno skidam drugim skidačem, onim dvofaznim, no prođem još po očima i kad koristim mlijeko, pjenu ili uljni čistač. Po meni su gelovi najlošiji odabir za suhu kožu lica, no ni ja nisam našla svoj HG gel pa prihvaćam prijedloge :)



izvor

Preporuke: Nuxe Reve de Miel gel za umivanje

Uljni čistači

Izvrsna metoda za sve tipove kože jer istovremeno skidaju šminku, hrane, a ne maste dodatno kožu. Koriste se tako da se umasiraju u suhu kožu lica, zatim se doda voda koja to ulje pretvori u mlijeko. Ovo je izvrstan način skidanja šminke jer uz malo muke sve skinete, ne isušuje suhu kožu lica, a ni ne masti dodatno masnu kožu niti čepi pore.



izvor

Preporuke: Melvita Huile Lactée Démaquillante - Baršunasto ulje za čišćenje (recenzija), Zimzelena kozmetika uljna emulzija i još za mene neisprobano, no na sve strane hvaljeno Green Girl kozmetika My Own Gentleman

Micelarne vode

Zahvaljujući micelima estera masnih kiselina ove otopine vežu masnoću uz sebe te ju temeljito uklanjaju, a da pritom ne isušuju kožu. Odnosno barem ne bi trebale isušivati kožu iako iskustva s nekim micelarnima pokazuju drugačije. Nakon micelarne vode nije potrebno umivati se i neki se čude tome, kao, nemaju osjećaj čiste kože. Svakom svoje i svatko zna kako mu odgovara, no ljudi izgleda često izjednačuju funkciju tonika (koji samo tonizira) i micelarne koja je ipak "viša tehnologija" i nije da samo "muljate prljavštinu po licu". Osobno se ne umivam nakon micelarne i nikad mi to nije izazvalo nikakve probleme na koži. Druga stvar je vaš subjektivni dojam, no nakon što dobro očistite lice micelarnom, pore vam se ne bi trebale čepiti.
Moje omiljene micelarne su Bioderma Sensibio i Vichy Purete Thermale koje mi idealno skidaju make up, a ne isušuju. Trenutno isprobavam i Garnier micelarnu, pa će biti i dojmovi o njoj na blogu, a možete pročitati i usporednu recenziju čak 5 micelarnih u ovom postu.



izvor

Preporuke: Bioderma Sensibio, Vichy Purete Thermale

Na kraju dana, teško je dati univerzalnu preporuku jer svačija koža je drugačija i svakome odgovara nešto drugo. Kombiniram sve tipove čišćenja lica ovisno o raspoloženju i trenutnom stanju kože i upravo to je najbitnije, osluškivati svoju kožu.

Kako vi čistite lice i skidate šminku? Koje proizvode vi imate za preporučiti?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 781

Trending Articles